KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13351135
nr 1335 1135
Stina Sörman
(1910-1993), Sverige
Blandteknik, "Högvatten". Signerad, daterad 1982,77x60cm
Stina Sörman, svensk målare född 1910, död 1993.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 29 juni 2020
kl 19:02:20
18/6 11:48:58
100 kr
29/6 13:09:10
29 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer